10 ZÁKLADNÍCH TIPŮ PRO CESTOVÁNÍ

10 ZÁKLADNÍCH VĚCÍ KTERÉ POTŘEBUJETE NA CESTY

Léky
Pokud nějaké užíváte, jsou po právu na vrcholu seznamu! Některé typy léků doporučejeme vozit raději u sebe v cabin bagu, protože nechcete řešit nad rámec ztráty kufru aerolinkou ještě lékaře a předpis v cizí zemi.. Do letadla a do batůžku také určitě přibalit léky na žaludek, bolest hlavy a průjem!

Batůžek, taška
No prostě cabing bag, který si vezmete s sebou do letadla. Nechcete přece nosit neustále v rukou všechny drobnosti, pas, letenky... To byste taky potom mohli odletět bez nich.

Power banka, nabíječka
Jsou letiště kde je ve zdech spousta USB portů na nabíjení... A jsou letiště kde jsou dvě zásuvky na celý terminál. Nabíječka je základ, nabitá power banka s dobrou výdrží je bonus!


Náhradní telefon
Náhradní telefon není jen pro případ ztráty hlavního, ale i vzhledem k tomu, že v některých destinacích nechcete úplně mávat kolem sebe telefonem v ceně půlročního platu místních! Doporučujeme některý outdoor model s podporou wifi, ale výdrží baterie na několik dní! Např.

Opalovací krém a brýle
Jak poznáte v hotelu nově příchozí? Mají barvu rajčátek! Určitě nechcete vyrazit někam bez ochrany proti slunci.. 

Tričko a šátek
Do letadla do cabin bagu vždycky přibalujeme tričko s dlouhým rukávem, nebo tenkou mikinu a lehký šátek. Jednak ho můžete využít jako polštářek, ale hlavně většina letů je docela klimatizovaná a nechcete do destinace doletět s angínou!

Pohodlné tepláky a pantofle
Kdo někdy letěl dál než do Řecká ví, že na palubě zaoceánských letů vládne příjemná atmosféra místy přirovnatelná k pyžamové párty. Není žádná ostuda na záchodě přehodit kalhoty za tepláky a udělat si pohodlí... Hlavně buďte ohleduplní a nezapomeňte čisté ponožky, pokud se budete vyzouvat.. t

Čisté ponožky
Do toho letadla to opravdu nepodceňujte... Sami jsme to párkrát museli čuchat a nikomu to nepřejeme!

Energie na cesty
Oříšky, ovoce, ovocná kapsička, čokoláda... Podle vašich preferencí, ale určitě nechcete být hladoví.. A určitě ne v letadle!

Vyzkoušené boty a náplasti
Dovolená je poslední místo, kde chcete "zacházet" nové boty. Pokud se do takové šílenosti pustíte, nezapomeňte mít s sebou náplast. Rozedraná pata sice v moři štípe, ale na výšlapu ji nechcete.


Designed with Mobirise - Visit site