CESTOVÁNÍ A OCHRANA DAT

JAK NA OCHRANU DAT NA CESTÁCH

Známe to všichni. Nutně potřebujete zkontrolovat lajky na fb a hledáte otevřenou WIFI. A hele tady zrovna je nějaká. Na letišti to přece musí být bezpečné... No a pak se už jen odpojíte, nasednete do letadla a vrátíte se na data sledovat unesený účet a vyluxované konto.
Že se vám to stát nemůže? Právěže může hned. Základní útok na vaše data je tzv. men in the middle attack, který spočívá v kostce v tom, že někdo vytvoří přístupový bod přes který se připojujete na internet a zachytává vaše data. 

Nejen, že je naprosto nedostačující šifrování protokolem HTTPS, ale dokonce některé aplikace ve vašem mobili nemají šifrování žádné... Například třeba aplikace nejznámějších socíalních sití a kecálků. Není problém z obsahu dat extrahovat jak obsah komunikací, tak třeba informace o heslech a platebních kartách.

Řešení? Šifrovat data! Je to složité? Není... Na cestách vždy používáme VPN, kterou v jednoduché aplikaci spustíme na mobilu, tabletu, nebo notebooku a díky jednomu jednoduchému kliknutí jsou data vždy šifrovaná a nemožné k zachycení. Netřeba zlatiti zlato a pro více info zvídavého cestovatele odkážeme na originální zdroj.Mobirise site software - Go here