DESTINACE - DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - DOVOLENÁ

Tropická zem uprostřed Karibiku se poslední roky značně otevřela i Evropanům s menším cestovním rozpočtem. Hlavní letiště není paradoxně v hlavním městě, ale v turisticky nejoblíbenější destinaci a to v Punta Cana. Vyjma spousty amerických turistů tam poznáte především moderní způsob života, zahraniční restaurační řetězce, autopůjčovny a turistické zážitky. 
Kdo chce poznat pravou tvář Dominikánské republiky, vyráží po dálnici do hlavního města Santo Dominga, kde v historickém centru Zona Colonial nasaje trochu atmosféry koloniální doby. Shluk velkoměsta potom většina turistů vymění za cestu na sever a to buď do vysokých hor, kde nejoblíbenějším městem k ubytování se stala Jarabacoa. Malé a před pár lety chudé městečko díky turismu pomalu vzkvétá, ale místní se stale k turistům chovají hezky. Hodinku cesty na sever turista najde druhé největší město Dominikánské republiky - Santiago de los Caballeros. Zvláštní město, které jakoby na první pohled pořád hledalo svou identitu. Cestovatelé z projektu Vitamina Dominicana nás po městě provedli a trochu nám vysvětlili historický aspekt vývoje a důvody toho, proč Santiago funguje jako mezník mezi mořem a horami. Docela tomu rozumějí, ostatně o cestování po Dominikánské republice píší knuh. Sympatická dvojice bydlí další hodinku ze Santiaga na sever, přímo k moři a ubytovala nás v jejich bed and breakfest zařízení s tím, že nám dohodili milého místního Pedra, který nás vzal na projížďku na koních po pláži v rámci zážitků, které zajišťují u místních.
Kdo se cestování nebojí, tak se na cestu zpět vydá z tohoto pomyslného středu cesty zpět po severním pobřeží ostrova, přes poloostrov Samana, který skýtá nejkrásnější přírodu z celé Dominikánské republiky a navodí pocity Robinsona a Pátka. 
Návrat do civilizace a zpět k turismu potom už jen připomene začátek cesty a celý zvláštní svět Dominikánské republiky, které stejně jako Santiago de los Caballeros ještě asi stále hledá svoji identitu. Na jedné straně opilí američtí turisté a turismus a na straně druhé robinsonovské pláže, kde při noci pod širákem nepotkáte živáčka..

Make your own site - Details here